مقالات
خانه کودک سلاله ریشه

کودک خوشبین

همه ی والدین برای فرزندان شان آرزوهایی فراتر از بدن سالم دارند، خواهان آن هستند که زندگی فرزندانشان، مالامال عشق و آکنده از موفقیت باشد . موفقیت از نظر بسیاری از والدین، این است که فرزندان شان به مقابله با سختی ها بپردازند و مشکل ها، آنها را از پرورش استعدادهایشان باز ندارد.

چگونه با کودک خود گفتگو کنیم

مهم ترین مسئله در تربیت کودک ، چگونگی صحبت کردن با وی است. در هر سن ، بسته به شرایط فکری و سنی کودک باید به روش خاصی با او حرف زد. این که بدانیم چه انتظاری را در چه سنی باید از کودک داشته باشیم بسیار مهم است. برخی اوقات والدین می خواهند کودک انتظاراتی که فراتر از توان کودک است را برایشان براورده کند.

رشد و تکامل نوزاد در یک ماهگی

رشد کودک، در زمان پس از تولد مخصوصاً تا 3 سالگی پایه و اساس زندگی آینده او محسوب می‌شود. در این دوران کودک در جنبه های مختلف مانند رشد شناختی، جسمانی- حرکتی، زبانی-کلامی، عاطفی و اجتماعی رشد کرده تا به مراحل بالاتر برسد.

روابط بین خواهرها و برادرها

روابط بین خواهر و برادر‌هافرزندان یک خانواده، با وجود آن که پدر و مادرمشترک و محیط پرورشی یکسانی دارند باز هم به دلیل ویژگی‌های گوناگون‌شان، رفتارهای متفاوتی از خود نشان می‌دهند.

والدین کمال گرا

اکثر ما دوست داريم کارمان را عالي و بدون نقص و در حد تمام و کمال انجام دهيم و اگر در انجام کار مورد نظر خود مرتکب اشتباهي شويم دچار يأس و نوميدي شده و زبان به خودسرزنشگري و خودانتقادگري و ارزيابي منفي از خود مي گشاييم و حتي ممکن است کار را رها کنيم. ايده آل گرايي يا کمال طلبي، يکي از ويژگي هاي فطري انسان محسوب مي شود.