تولد تا یک سال       

همه می دانیم که جنین انسان تحت تأثیر محیط و مادر خود قرار می گیرد. به همین ترتیب نوزاد، پس از به دنیا آمدن در اولین روزها و هفته های زندگی اش که ارتباطات عصبی در حال شکل گیری بوده و کودک در بالاترین میزان یادگیری در طول عمر خود قرار دارد، از محیط بسیار تأثیر می پذیرد. محیط کودک یعنی حال و احوال والدین، نحوه ارتباط آنها با کودک و یکدیگر و هر آنچه که او با حواس پنجگانه خود با آن تعامل پیدا می کند. با توجه به این موضوع متخصصین و مربیان با تجربه مجموعه به آموزش مادران و برگزاری کارگاه های مادر و کودک می پردازند.

همانطور که گفته شد کودکان زیر یک سال به وسیله حواس پنجگانه خود با جهان خارج ارتباط برقرار کرده و توانایی ها و استعداد آنها  وابسته به  قدرت این حواس است. بنابر این در کارگاه های مادر و کودک مربیان با اجرای فعالیت ها و بازی های خلاقانه حواس پنج گانه کودکان مانند حس لامسه، بویایی و شنیداری آنان را تقویت  کرده و تجربه ها و فرصتهای متنوعی در اختیار کودک قرار می گیرد تا رشد همه جانبه او محقق شود. همچنین خلاقیت و توانمندی مادران نیز برای تعامل هدفمند و موثر باکودکان افزایش می یابد.

با توجه به اهمیت تماس پوستی مادر و کودک، برنامه ماساژ که فعالیتی لذت بخش برای کودک بوده و موجب تقویت عضلات و استخوانها و نیز انتقال احساس عاطفی و آرامش بخش از جانب مادر به کودک می شود، توسط مربیان مجموعه در کارگاه های مادر و کودک آموزش داده می شود.

نظر به اینکه مادران در طول دوره بارداری و یک سال اول تولد نوزاد، تحرک و فعالیت کمتر و محدودتری داشته اند و در این دوران تمام توجه خود را برای نوزادشان گذاشته اند، برای بازیابی روحی و جسمی مادران و جلوگیری از افسردگی پس از زایمان برنامه هایی نظیر اردوهای طبیعت گردی، استخر، کلاس های ورزشی و ... اجرا می شود که در کلیه این برنامه ها مادر و کودک همراه هم خواهند بود.

با توجه به مشغله مادران در یک سال نخست تولد کودک، به منظور افزایش آگاهی و دانش مادران درباره وضعیت رشدی، تغذیه و بهداشت کودک و نیز مسایل روانشناختی مربوط به خانواده برنامه های دانش افزایی خاص مادران با نگاهی کاربردی اجرا می گردد.

آمدن این میهمان کوچک، زندگی زوج های جوان را از هر جهت تحت تأثیر قرار داده و زندگی زناشویی آنها را نیز با چالش های جدیدی روبرو می کند. به همین منظور در کارگاه های دانش افزایی، دوره هایی را برای والدین خواهیم داشت تا دانش و مهارت های  لازم برای عبور موفقیت آمیز از این مرحله را به خوبی کسب کنند.

و در نهایت مادرانی که از این سن همراه کودک خود به مجموعه وارد می شوند، افقی بلند و شش ساله را برای کودک خود در نظر دارند تا با کمک ما مسیری یکپارچه و هدفمند را برای رشد همه جانبه کودک خود دنبال نمایند.

این گروه با برگزاری کارگاه های بازی مادر کودک،ورزش مادر و کودک و کلاسهای آموزش تربیتی مادران جهت تقویت چهار حوزه ی رشدی کودک و افزایش سطح علمی مادران ،پیرامون رشد و حوزه ی سنی کودکشان اقدام نموده است.