تولد تا یک سالگی

کارگاه زنگوله

در معرض موسیقی قرار گرفتن و شركت فعال در خلق آن می‌تواند زندگی یك كودك را هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت غنا بخشد و در او خلاقیت و شكوفایی برانگیزد. ارزش‌های فرهنگی را به وی منتقل كند و به رشد جسمانی، فكری و اجتماعی او كمك كند.

 
گروه سنی یک تا 2

کارگاه جست و خیز

حرکت امری غریزی است و برای رشد کودک نقش محوری دارد . این نقش در زمینه های مختلف رشد هم چون رشد شناختی ، رشد عاطفی و نیز رشد حرکتی او حیاتی است . حرکت برای کودکان امکان تعامل با محیط و پاسخ گویی به محرک های اطراف خود را فراهم می آورد .

 
گروه سنی 2 تا 3.5

کارگاه مونته سوری

دکتر ماریا مونته سوری تمام تلاش خود را کرد تا با فراهم کردن وسیله های مختلف مهارت های کودکان را ارتقاء دهد . زیرا او معتقد بود اگر کودکان مجموعه ای از مهارت ها را کسب کنند می توانند با توان بیشتری در مسیر یادگیری قرار بگیرند .

 
گروه سنی 3.5 تا 5

کارگاه ماتریس علمی

علوم فقط مجموعه ای از حقایق نیست بلکه حقایق بخشی از علوم هستند . کودکان با استفاده از حواس خود به مشاهده اشیا و حوادث می پردازند و در مشاهدات خود الگوها و روابطی را می جویند .

 
گروه سنی 5 تا 6.5

کارکاه زرد،قرمز، آبی

همه ی کودکان هنرمندند ! مساله این است که چگونه در روند رشد هنرمند باقی بمانند . برای کودکان نقاشی راهی برای آفرینش چیزی منحصر به فرد است . هیچ فرد دیگری این نقاشی را دقیقاً به همین گونه نیافریده است . اوست که تصمیم گیرنده است .

 

 

 

تولد تا یک سالگی

بازی های مهارتی

بازی ، زندگی کودک است. کودک با بازی می آموزد ، بزرگ می شود ، تجربه می کند ، اشتباه می کند، نوآوری می کند و سرانجام زندگی می کند. تمامی رویکردهای روان شناسی تاثیر بازی در شکوفایی و رشد جسمی و ذهنی و روحی کودکان را بسیار مهم ارزیابی می کنند .

 
گروه سنی یک تا 2

کارگاه دنیای طراحان

کودکان، مهندسان کوچکی هستند که می توانند به دقت، هر وسیله ای را برانداز و جزئیات آن را بررسی کنند. در دنیای طراحان ذهن کودکان به چالش کشیده شده و کودک از درون این چالش ها دنبال راه حل های مناسب می گردد.

 
گروه سنی 2 تا 3.5

کارگاه ماتریس ادبی

نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و هم چنین روانشناسان رشد بر این عقیده هم رای هستند که قصه ها برای کودکان فقط یک محرک روانی و شنیداری نیستند ، بلکه کارکردهای فراوان دیگری دارند که اگر اندک مدتی به دنیای کودکی خود سفر کنیم.

 
گروه سنی 3.5 تا 5

کارگاه تیزبین

در دنیایی که تکنولوژی و فناوری رو به رشد است و بیشتر بازی های کودکان را وسایلی از قبیل کامپیوتر، تبلت، موبایل و ... تشکیل می دهد، با کودکانی پر از هیجانات کنترل نشده و با محیط هایی که به آنها اجازه تخلیه هیجاناتشان را نمی دهد، رو به رو هستیم.